Doğal bal hakkında bilinmesi gereken 20 önemli nokta!

- svg 3E - Doğal bal hakkında bilinmesi gereken 20 önemli nokta!

Hemen hemen her kahvaltıda masalarımızda bulunan doğal bal (Titiz bal) hakkında bilinen birçok gerçek vardır. Gerçek bal sağlıklı bir besin olup; enerji sağlar ve vücudumuzu hastalıklara karşı korur. Şimdi sizlere Enka Food’un önemli bir ürünü olan Titiz balları hakkında daha önce hiç duymadığınız ilginç gerçekler paylaşacağız.

 1. Balın tarihi 150 milyon yıl öncesine dayanır. Mısır’da araştırmacılar tarafından bulunan bal hakkında yazılmış bazı hiyeroglifler vardır. Aztekler kakao çekirdeklerini bir ödeme şekli olarak kullandıkça, Mısırlılar günlük takas borsalarında para gibi ödeme yapmak için bal kullanıyorlardı.
 2. Birçok tarihçiye göre, Mısırda bulunan tarihi ilaçların çoğunda doğal bal bulundu.
 3. Yunanlılar ve Romalılar, doğal balları Tanrılar için değerli bir gıda olarak görüyorlardı. İyi niyetli olduklarını göstermek için cenaze törenlerinde doğal balı kullandılar.
 4. Gerçek bal, 11. yüzyılda büyük talep gören bir yiyecekti ve Alman köylüler, alışveriş yapıp doğal balla ödeme yapıyorlardı.
 5. Titiz honey açık yaralara, yanıklara, kabarcıklara, ağrılı ve tahriş olmuş bölgelere doğrudan uygulandığında iyileşme etkisi göstererek uygulanan tedaviye yardımcı olur.
 6. Gerçek bal; böcek ısırıklarının ve zehirli bitkilerin oluşturduğu kaşıntıya doğrudan uygulandığı zaman kaşınmayı durdurmada faydalıdır. Tabii tedaviye yardımcı olarak kullanılması tavsiye edilir.
 7. Titiz balı günde 3 kez tükettiğinizde; yaşlanma, akıl hastalıkları ve mide rahatsızlıklarına faydalı olduğu tespit edilmiştir.
 8. Bal, boğaz ağrısı için yararlı olup az miktarda bal iyice yutulursa boğazda bir rahatlama görülür.
 9. Günde 3 kez bir kaşık dolusu doğal Titizhoney tüketiyorsanız, soğuk algınlığı şansınız çok azalır.
 10. Doğal bal tüketildiğinde, balda bulunan basit şeker doğrudan kan dolaşımına karışır ve hemen enerji verir.
 11. Gerçek bal vücudunuzu canlı ve hassas tutar.
 12. Doğal petek balı; yağ, sodyum ve kolesterol içermez.- MG 9370 copy - Doğal bal hakkında bilinmesi gereken 20 önemli nokta!
 13. Titiz bal hayatımızı canlı tutmak için ihtiyaç duyduğumuz tüm besin değerlerine sahiptir. Enzimler, vitaminler, mineraller ve su içerir.
 14. Doğal balın idrar yollarını temizlediği tespit edilmiştir. Titiz bal yoğurtla kullanıldığında mesane temizliğinde yararlı olabilir.
 15. Gerçek ballı vücut masajı cildi yumuşatır ve canlandırır.
 16. Günlük olarak tüketildiğinde doğal bal vücudun enfeksiyonlara karşı direncini arttırır ve enfeksiyonları iyileştirir.
 17. Titiz Bal çiçek florası en yüksek olan bölgelerden temin edilen doğal petek balıdır.
 18. Sabah yatmadan önce, kuru ve çatlamış dudaklarınıza doğal bal sürerseniz, sabah uyandığınızda dudaklarınız pürüzsüz ve dolgun olacaktır.
 19. Bal arıları bir saniyede 200 kez ses çıkarır ve bir bal arısı, 24 km hızla bir saatte 9 kilometre yol alabilir.
 20. Ortalama bir bal arısı yaşam boyunca 1/12 çay kaşığı doğal bal üretir.

Enkafood gibi kaliteli bal tedarikçileri sayesinde, her zaman doğal ve orijinal bal tüketebiliriz. TitizHoney Ürünleri, Avrupa’nın önde gelen şirketlerinden Enkafood’un bir parçasıdır. Enkafood size Titiz Bal Ürünleri markası altında sizlere doğal ürünler sunmaktadır.

Enkafood markalarını ve Titiz Bal Ürünleri’ni Avrupa çapında hemen hemen her markette bulabilir veya Enkafood’un web sitesinden güvenle sipariş verebilirsiniz.