Doğal balla yapılan hafif yaz tatlıları tarifleri!

- svg 3E - Doğal balla yapılan hafif yaz tatlıları tarifleri!

Bugün sizlere pratik tatlı tarifleri ve yaz tatlılarında doğal balın nasıl kullanılacağına dair güzel tarifler vereceğiz.

Doğal ballı Meyveli Dondurma!

Bu tariflerimizde Avrupa’da doğal petek balda ilk tercih edilen marka olan Titiz Bal kullanıyoruz. Eritilmiş petekli balın doğallığı ve enerjisi ile muhteşem lezzetlere hazır mısınız?

Malzemeler:

50 gram ezilmiş Titiz Petek Bal

1,5 su bardağı süzme yoğurt

350 gram meyve (çilek, ahududu, şeftali)

Yapılışı:

İlk olarak Titiz Balımız ile süzme yoğurdu güzelce karıştırıyoruz. Mikserle karıştırabiliriz. Ceviz büyüklüğünü geçmeyecek şekilde meyvelerimizi gerekirse kesip yıkıyoruz. Ballı yoğurdumuzun içine meyvelerimizi atıp tekrar karıştırıyoruz. Meyveler yoğurda iyice bulandıktan sonra bir tepsiye dizip buzluğa kaldırıyoruz. Birkaç saat sonra buzluktan tatlılarınızı alıp biraz ılıklaşınca servis yapabilirsiniz.

- titiz honey comb 2 - Doğal balla yapılan hafif yaz tatlıları tarifleri!

Doğal ballı, tahinli şipşak kurabiye!

Şimdi de dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz doğal ballı kurabiye tarifi vereceğiz. Bu tarifimiz ile misafirlerinizi çokça şaşırtacaksınız.

Malzemeler:

1 su bardağı toz ceviz

½ çay bardağı tahin

3 yemek kaşığı hafif erimiş Titiz Bal

1 çay kaşığı tarçın

 “Doğal ballı şipşak kurabiye nasıl yapılır?”

Elimizdeki bütün malzemeyi alabilecek bir kâsede karıştırıyoruz. Bu karışımın homojen olması önemlidir. Karışımdan ceviz büyüklüğünde parçaları koparıp elimizle yuvarlak şekil veriyoruz. Son olarak da tarçınla süsleyip servis yapabiliriz.

Doğal ballı ceviz ezmesi!

Bu tarifimizi cevizle yapabildiğiniz gibi fındıkla ve yer fıstığıyla da yapabilirsiniz.

Malzemeler:

300 gram ceviz ezmesi

80 gram hafif eritilmiş Titiz Petek Bal

6 yemek kaşığı kakao

- titiz bal - Doğal balla yapılan hafif yaz tatlıları tarifleri!

Ceviz ezmesinin yapılışı!

Cevizlerimizi hafif yağlı tavada orta ısıda 15 dakika kadar karıştırarak kavuruyoruz. Burada cevizlerin yanmamasına dikkat ediyoruz. Cevizleri tavadan aldıktan sonra biraz soğumasını bekliyoruz ve rondodan geçiriyoruz. Kakao ve hafif eritilmiş Titiz Petek Balı ekliyoruz. Bu esnada tadımı kontrol ederek isterseniz ekstra Titiz Bal ekleyebilirsiniz. Farklı kalıplarla ballı ceviz ezmesini servis yapabilirsiniz. Doğal  ballı ceviz ezmesini buzdolabınızda 2 hafta kadar bir süre saklayabilirsiniz.

Yaz aylarında hafif ama doğal tatlılar istiyorsanız siz de mutlaka Titiz Ballı bu tarifleri deneyin! İnanın pişman olmayacaksınız!

Afiyet olsun!

Siz de Avrupa’da doğal bal olan Titiz ballarını bütün marketlerden temin edebileceğiniz gibi isterseniz Enkafood’un e-ticaret sitesinden de sipariş verebilirsiniz.