Kışın zinde kalmak için doğal ballı kış içeceği tarifi: Zencefilli Doğal Bal!

- svg 3E - Kışın zinde kalmak için doğal ballı kış içeceği tarifi: Zencefilli Doğal Bal!

Kışın iyice kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde bizi soğuk ve bulaşıcı hastalıklardan koruyan bir enerji içeceğine hepimizin ihtiyacı var. Bu konuda herkes mümkün olan en iyi çözümü bilir. Doğal bal, zencefil ve limon üçlüsü ile siz de sağlıklı ve zinde kalabilirsiniz. BU Kolay tarif ile kışın grip derdinden de kurtulacak, düşen enerjinizi tekrar ayağa kaldırabileceksiniz.

Zencefilli doğal ballı karışım!

Evet, kahramanlarımız; bal ve zencefil… Yanında da tercihe göre limon… Peki, zencefil ve bal ne kadar tüketilmeli? Zencefilli bal nasıl hazırlanmalı? Diye merak ediyorsanız buyurun efendim.

Sıcak kış içeceği hazırlama!

Malzeme olarak Enkafood’un doğal balı Titiz balından üç çorba kaşığına ihtiyacımız var. Zencefilimizi de soyup doğruyoruz. Yanına da bir limon.

Hazırlık için ilk olarak suyumuzu kaynatıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu suyun sıcaklığının 50 dereceyi geçmemesi. Çünkü balın içeriğindeki vitamin ve mineraller 50 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ölebilir. Bu yüzden eğer suyu  tam kaynatırsak bir müddet suyun soğumasını beklemek gerekiyor. Su 50 dereceye düşünce zencefili, Titiz balı ve limonu suya ekliyoruz. Limonu blenderdan geçirip eklersek çok daha iyi olacaktır.

- ifal i ecek1 - Kışın zinde kalmak için doğal ballı kış içeceği tarifi: Zencefilli Doğal Bal!

Son adım olarak bu üçlüyü güzelce karıştırıyoruz. Doğal Titiz balımız karışımın içinde tamamen eridikten sonra karışımı ince tülbentten geçirip süzüyoruz. Balın iyice karışması süzülürken doğal balımızın kaybını önleyecektir.

Peki, doğal ballı zencefilin faydaları nelerdir?

  • Bu şifalı kış içeceği sayesinde kış günlerinde bağışıklık sisteminiz güçlenir.
  • Düzenli kullanımlarda öksürük krizlerini önler.
  • Baş ağrısı, sinüzit için koruyucu önlem olabilir.
  • Boğaz ağrıları için doğal ballı zencefil kürü oldukça etkilidir.
  • Vücudunuzdaki farklı iltihapları temizler.
  • Bağışıklık sistemini düzenler.
  • Bu karışımın balgam söktürücü özelliği de vardır.
  • Limonla birlikte oluşan bu muhteşem üçlü ile C vitamini eksikliğinizi de giderebilirsiniz.

Bu şifalı içeceği hala hazırlamamış olabilirsiniz. Bu tür rahatsızlıklarla da sıkça karşılaşıyorsanız hemen işe koyulun! Doğal Titiz balı zencefil ve limonla buluşturmak hiç de zor değil. Doğal ballı bu lezzet rahatsızlıklarınızı dindirmeye hazır.

Unutmayın, Titiz ballı zencefil doğrudan tedavi amaçlı kullanılmaz. Tedavinin yanında bu kış içeceğini kullanırsanız mutlaka faydası olacaktır.

Vücudunuzdaki mikropların kökünü kurutmaya hazır mısınız? Avrupa’da doğal bal dendiğinde ilk akla gelen bal olan Titiz Balı temin edip kış aylarına bomba gibi girebilirsiniz.