Şafak Tulum Peyniri ile yapılan enfes tarifler?

tulum peyniri - svg 3E - Şafak Tulum Peyniri ile yapılan enfes tarifler?

Şafak Tulum Peyniri ile yapılan enfes tarifler?

Tulum peynirinin lezzetini hepimiz biliyoruz. Hele bir de özenle ve itina ile bütün hijyenik şartlar yerine getirilip de tulum peyniri üretiliyorsa tadına doyum olmaz.

Tulum peynirini tek başına kullanabileceğimiz gibi çok farklı şekilde de tüketebiliriz. Şimdi sizlere vazgeçemeyeceğiz Şafak tulum peyniri tarifleri vereceğiz.

Kızartılmış Şafak Tulum Peynirli Salata

Önceleri yazları salata kışları turşu çok tüketilirmiş. Günümüzde ise özellikle salatayı her mevsim rahatlıkla hazırlayıp tüketebiliyoruz. Biraz farklılık olsun dedik ve salatamızı kızarmış şafak tulum peyniri ile yaptık. Ortaya müthiş bir lezzet çıkınca sizleri de bu lezzetten mahrum bırakmak istemedik.

Malzemeler:

250 gram Şafak tulum peyniri

Büyükçe bir domates

Göz kararı marul, roka, tere, maydanoz

4 adet ceviz içi

Galeta unu

Un

Yumurta

Sıvı yağ, tuz

Yapılışı:

Bu tarif için ilk önce Şafak Tulum peynirimizi bir güzel eziyoruz. Hamur şekline getirdikten sonra da tulum peynirimizi fındık şeklinde parçalara ayırıyoruz. Bu tulum peyniri toplarını önce una sonra da yumurtaya en son da galata ununa buluyoruz. En son da kızgın yağda kızartıp yağını çektiriyoruz.

Yeşillikleri de çoban salatası gibi elimizle kırıp bir tabağa alıyoruz. Domatesleri çok küçük olmamak şartıyla kesip yeşilliklerin üzerime ilave ediyoruz. Bunların üzerine de cevizleri ve kızarmış şafak tulum peynirlerini serperek servis yapabilirsiniz.

tulum peyniri - k zarm tulum peyniri salatas - Şafak Tulum Peyniri ile yapılan enfes tarifler?

Şafak Tulum Peynirli Brokoli Çorbası

Salatadan sonra bugün bir de tulum peynirli brokoli çorbası tarifi verelim.

Malzemeler:

125 gram Şafak Tulum Peyniri

Birer adet soğan, patates ve domates

300 gram brokoli

Bir litre et suyu

Zeytin

Yeterince margarin

Yeterince maydanoz

Tuz ve baharatlar

Yapılışı:

Soğanı ve patatesi doğrayıp kızgın yağda kızartıyoruz. Brokoli’yi de çok da küçük olmayacak şekilde doğruyoruz. Bunların hepsini et suyu ve margarinle karıştırıp dağılmayacak şekilde 10 dakika kadar pişiriyoruz.

Şafak tulum peynirini ufalayıp, zeytinlerin çekirdeklerini çıkarıyoruz. Domatesi ve maydanozu da doğruyoruz.

Et suyu karışımını robottan geçiriyoruz. Bu aşamada baharatlarınızı ve tuzunuzu da dilediğiniz kadar atabilirsiniz.

Son olarak da elimizdeki iki karışım olarak; et suyu karışımı ve tulum peyniri, maydanoz ve zeytin karışımını aynı kaba alıp kısa bir süre çorbayı ısıtıyoruz. Evet, çorbamız hazır.

Gördüğünüz gibi iki tarifimiz de çok basit.

Bu enfes iki tarifi bir menü olarak kullanırsanız kolayca kilo verebilir ve zinde de kalmış olursunuz.

Gördüğünüz gibi tulum peyniri ile farklı tatlar elde etmek mümkün. Bu alanda en doğal olan Şafak tulum peynirini Avrupa’da bütün marketlerden temin edebileceğiniz gibi buradan da sipariş verebilirsiniz.