Şafak Tulum Peynirli Salata

Safak-Tulum-Peynirli-Salata Şafak tulum peynirli salata - svg 3E - Şafak Tulum Peynirli Salata

Tulum peynirli salata tarifi mi aradınız? Şimdi sizlere Anadolu’nun en güzel tulum peyniri olan Şafak Tulum Peynirli salata tarifi vereceğiz. Üstelik bu salatayı diğerlerinde ayıran bir özellik var. Dereotu ve roka da kullanarak sizler için farklı bir damak tadı geliştireceğiz. Beğenerek tüketilen salata çeşitleri içerisinde ön sıralarda olan Şafak tulum peynirli salatayı keyifle hazırlamanızı ve sevdiklerinizle birlikte afiyetle yemeniz dileğiyle başlayalım efendim tarife…

Şafak tulum peynirli salata malzeme listesi:

100 gram Şafak tulum peyniri

1 demet roka

1/2 demet dere otu

2 yaprak maydanoz

2 kaşık nar ekşisi

5 yemek kaşığı zeytinyağı

İstenildiği kadar tuz

Hazırlanışı:

Evet, şimdi gelelim Şafak tulum peynirli salatanın yapılışına…

İlk önce rokaları bir güzel yıkadıktan sonra çoban salatası gibi elimizle iri iri bölüyoruz. Tabii çok da büyük olmamalı! Dere otunu biraz daha küçük bir şekilde doğradıktan sonra dere otunu, rokayı ve Şafak tulum peynirini bir güzel karıştırıyoruz.

Sosun hazırlanışı:

Şimdi sıra geldi sosu hazırlamaya… Bu da tam üşenci işi oldukça basit.  Nar ekşisini, zeytinyağını ve tuzu küçük bir kapta çırpıyoruz. Zeytinyağı nar ekşisi ile iyice karışmalı ve tek bir ürün gibi artık yağ belli olmayacak şekilde karıştırıyoruz.

Servis!

Karışımımızı servis tabağımıza alıp üzerine hazırladığımız sosu gezdirip servisimizi yapabiliriz. Afiyet olsun!

Şafak Tulum Peynirli Cevizli Salata!

Rokalı salatadan sonra Şafak Tulum Peynirinin cevizle nasıl iyi bir ikili oluşturduğunu da bu tarifimizde göreceksiniz.

Malzemeler:

10 yaprak kıvırcık marul

1 salatalık

1 domates

1 kase mısır

1 kase iç ceviz

10 adet zeytin

100 gram Tulum Peyniri

4 yemek kaşığı nar ekşisi

Yeterince ay çiçek yağı  ya da zeytinyağı

1 çay kaşığı sumak

Yeterince tuz

Yapılışı:

Geniş bir kaba marulları doğradıktan sonra domates ve salatalıkları da küp şeklinde doğrayarak üzerine ekliyoruz. Mısır, sumak, tuz, yağ ve nar ekşisini ilave edip karıştırıyoruz. Salatayı servis tabağına aldıktan sonra üzerine elimizle ikiye böldüğümüz cevizleri yerleştiriyoruz.

Şafak Tulum peynirini dilediğimiz şekilde süsleyerek koyduktan sonra zeytinleri de aynı şekilde üzerine yerleştirdiğimizde salatamız yenmeye hazırdır. Afiyet olsun!

Siz de bu eşsiz lezzetleri tatmak için Şafak Tulum Peynirini web sitesinden ve Avrupa’daki bütün marketlerden temin edebilirsiniz.