Titiz kestane kebap tam anlamıyla bir vazgeçilmeziniz olacak

kestane titiz kestane kebap - svg 3E - Titiz kestane kebap tam anlamıyla bir vazgeçilmeziniz olacak

Ömre ömür katan yemiş: kestane Kebap (Titiz kestane)

Kış aylarında içimizi ısıtan Kestane Kebap ’ı artık sadece dışarıda yemek zorunda değilsiniz. Hatta pazara, çarşıya gidip kaliteli kestane aramanıza da gerek yok. Enkafood, Titiz Kestanelerinin aç bitir konsepti her zaman yanı başınızda.

Aslına bakarsınız kestane kebap’ ın pakete girmesi büyük bir olay. Artık sadece kışın değil de her mevsim kestane kebap yiyebileceksiniz. Enkafood’un özel titizliğinde lezzeti ve doğallığı bir arada yaşıyorsunuz.

Alpler ve kestane!

Alpler ve kestane! titiz kestane kebap - alpler - Titiz kestane kebap tam anlamıyla bir vazgeçilmeziniz olacak

Dünyanın en yüksek oksijenine sahip Alplerinde yaşayanların yaklaşık altı ay kestaneyi ana besin gıdası olarak tükettiklerini biliyor muydunuz?

Evet, bilim adamlarına göre bu bölgelerde kestane tüketiminin kişi başı yılda 150 kg dolaylarında olduğu bildiriliyor. Yani Alplerde kestane bir tür ana yemek olurken kestane ağacına da ekmek ağacı denmesi oldukça doğaldır.

Alplerdeki yayla evlerinin kestane ağacından yapıldığı da bilinmektedir. Türkiye’de de kestane kebabın merkezlerinden olarak kabul edilen Bursa’nın Cumalıkızık Köyü’nün evleri de 200 yıl önce kestane ağacından yapıldığı için günümüze kadar gelmiştir.

Kestane her yemekte size eşlik edebilir!

Kestane her yemekte size eşlik edebilir! titiz kestane kebap - kestane tatli - Titiz kestane kebap tam anlamıyla bir vazgeçilmeziniz olacak

Şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki; kestane en çok et yemeklerine yakışıyor. Sadece et yemekleri deyip sebze yemeklerini söylemeden de geçmeyelim. Patates, kereviz ve havuca da iyi eşlik ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kestane en fazla hindi etiyle birlikte pişiriliyor. Damak tadına göre kuzu eti ile de pişirenler az değil.

Hatta kestane, tatlılarla iyi bir uyum sağlayınca kestane şekeri yapılmaya başlandığı iddia edilir. Kestane şekeri dışında tatlılarda kullanmak için kestaneyi püre haline getiriyoruz. Meyve ve çikolata soslu tatlılara kestane ayrıcalıklı bir lezzet verir. Haşlanmış kestane ile de kek yapabilir, ağız tadınıza göre pastalar hazırlayabilirsiniz.

Özellikle çocuklarımız ve yaşlılarımız için önemli bir enerji kaynağı olan kestanenin yaşamı uzattığı da söyleniyor. Hatta bizden duymuş olmayın ama kestane kebap eski çağlarda aşk iksiri olarak biliniyormuş.

Şunu da belirtelim; Kestane’yi ihtiyacınız olan kaloriye göre yiyebilirsiniz. Haşlanan kestanenin 1000 gramında kalori 1200 iken kestane kebap olarak tüketilirse 2000 kalori olur. Kestane kebap kilo aldırıyormuş gibi düşünmeyin, açlığı giderdiği için kestane kebap kilo vermek isteyenler için de önemli bir besindir.

Siz de doğal ve kaliteli kestane yemek istiyorsanız, Titiz Kestane kebaplarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Titiz kestanelerini Avrupa’daki bütün marketlerden temin edebilirsiniz. Ayrıca buradan da sipariş verebilirsiniz.