Tulum Peyniri Nasıl Yapılır?

tulum peyniri nasıl yapılır? - svg 3E - Tulum Peyniri Nasıl Yapılır?

Şafak, tulum peyniri sevdalılarına büyük bir müjde veriyor. Evet, artık canınız istediği zaman tulum peyniri yiyebileceksiniz.

Şafak Tulum peynirinin lezzet hikayesi şafakla başlar. Meralarda organik şekilde beslenen koyunlardan ve ineklerden elde edilen tam yağlı sütlerle yapılan şafak tulum peyniri Anadolu’ya uygun yöntemlerle işlenir ve o enfes tadıyla sofralarınıza konuk olur.

Tulum peynirini yapmak diğer peynirlere göre çok zahmetlidir. Koyunlardan ve ineklerden sağılan sütler vakit kaybetmeden kaynatılır. Kaynatma sonucunda süzgece konulan tulum peynirinin suyu iyice ayrıştırılır.

Suyun peynirden ayrılması…

Tulum peynirini tulum yapan en önemli nokta, işte burasıdır. Suyun peynirden ayrılması… Şafak Tulum peyniri bu hususa özel önem verir.

Suyun ayrışmasından sonra tulum peyniri bir günden biraz daha fazla bir süre büyük torbalara alınır ve üzerine hava almayacak şekilde ağırlık konulur. Firmamız, tulum peyniri için bütün bunların yanında bu torbaları yüksek yerlere asarak suyunu tamamen süzdürür.

Şafak Tulum peynirinin lezzeti suyu süzülen peynirlerin hijyenik makinelerle çiğneme usulü iyice ezilmesinden kaynaklanır. Bu yöntemle özel lezzet elde eden Şafak Tulum peyniri bu büyük torbalarda su miktarı kaybolana kadar bekletilir.

Ne zaman torbalardan yağ çıkmaya başlar işte o zaman torbanın içindeki Şafak Tulum peyniri kaymaklı yoğurt ile karıştırılır. Bu işlemin akabinde birkaç gün yine üzerine ağırlık konularak suyunun çıkması sağlanır.

Şafak Tulum peynirinin bu serüveni de birkaç gün sürer. Tekrar torbalardan yağ çıkmaya başlayınca bol yağlı tulum peynirimiz özel bidonlara basılarak bu yorucu yolculuğunu tamamlar ve uzun süre dinlenmeye çekilir.

Şafak tulum peyniri uzun uzun uğraşlarla yapılır…

Sizler bu kadar zahmete girmeyin diye firmamız hijyenik şartlarda üretimini yaptığı muhteşem lezzetiyle Şafak tulum peynirini sofralarınıza getiriyor.

Gördüğünüz gibi bu kadar emek ve bu kadar zahmete sadece Şafak tulum peyniri için katlanılır…

Enkafood olarak, Tulum peynirini sizlere 800 ve 400 gramlık paketlerin yanında 300 gramlık vakumlu ambalajımızla da sunarak tulum peyniri nasıl saklanır sorusunu sizlere artık sordurtmuyoruz. Ayrıca Şafak Otlu Tulum peynirimizle farklılığımızı göstererek sizlere farklı bir damak tadı sunuyoruz.

Diyet yapanlar için de ideal bir tercih olan Şafak tulum peyniri, artık tulum peyniri kaç kalori sorularına net cevap veriyor. Evet, Şafak tulum peyniri beyaz peynir kadar bir kaloriye sahiptir. Daha fazla değil.

Sizlerin yapması gereken tulum peynirinin yapımındaki bunca zahmete katlanmak yerine Avrupa’daki en yakınınızdaki markete gitmek ve afiyetle Şafak Tulum peynirini tatmak…