Doğal ballı Kurabiye tarifi! Şeker yerine doğal bal kullanıyoruz!

- svg 3E - Doğal ballı Kurabiye tarifi! Şeker yerine doğal bal kullanıyoruz!

Son zamanlarda, birçok insan şekerin sağlığımıza zararlı olduğu gerçeğinin farkına varmış durumda. Çay, kahve ve tatlılarımıza şeker ekleriz. Ne kadar çok çay içtiğimiz ve kek yediğimiz göz önüne alındığında, sağlığımızı ne kadar bozduğumuzu görüyoruz.  

Bunun nedeni, vücudun aşırı şekeri tolere edememesi ve zamanla şekeri biriktirerek birçok ciddi sağlık sorununa neden olmasıdır. Amerikan Kalp Birliği tarafından yayınlanan rakamlara göre; günlük şeker alımı erkekler için 35 gram (150 kalori) ve kadınlar için 20 gram (100 kalori) olmalıdır.

Yüksek şeker seviyesine sahip yiyecekler tüketirseniz, bu kan şekerinizi yükseltir ve pankreas bu aşırı şekeri düzenlemek için vücudunuza aşırı insülin pompalar. Bu da kan şekeri seviyemizde ani bir düşüşe yol açar. Kan şekerindeki ani düşüş tekrar açlık hissine ve şekere ihtiyaç duyulmasına neden olur.

- honey 3434774 960 720 - Doğal ballı Kurabiye tarifi! Şeker yerine doğal bal kullanıyoruz!

Kanser ve diyabet riskimiz artıyor!

Ayrıca, şekerli yiyeceklerin aşırı tüketimi, yağ dokusunda artışa neden olur. Ek olarak, şeker tüketimi, doygunluk sinyalini beyne ileten leptin hormonunun fonksiyonunu bozar ve doygunluk sinyali beyne ulaşmadığından, besin alımı yükselir.

Yağ dokusunun artması kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, hipertansiyon ve kanser gibi çeşitli hastalıkların riskini artırır.

Bu nedenle tüketiciler, kendileri ve çocukları için aşırı şeker kullanmaktan kendilerini uzak tutmalıdır. Şeker yerine çayınızı ve keklerinizi tatlandırmak için doğal bal olan Titiz Bal’ı kullanabilirsiniz.

Çünkü bal, iştah açma ve kan şekeri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Araştırmalar,şeker yerine bal tüketen kadınların acıkma oranlarının azaldığını ve kan şekerlerinin stabil olduğunu göstermiştir.

Sağlıklı bir tarif: Doğal Ballı Kurabiye

Titiz Bal ile hazırlayabileceğiniz birçok kurabiye var. Bugün dizlere oldukça pratik bir kurabiye tarifi vereceğiz.  İşte doğal ballı Kurabiye

Malzemeler:

4 Su bardağı un

4 yemek kaşığı Titiz Bal

2 yumurta

1 tutam tuz

1 paket kabartma tozu

1 su bardağı yağ

- christmas cookies 2975590 960 720 - Doğal ballı Kurabiye tarifi! Şeker yerine doğal bal kullanıyoruz!

Doğal ballı kurabiyenin hazırlanışı!

Öncelikle, unu büyük bir kaseye eleyin ve bütün malzemeleri birer birer ekleyin. Hamur elinize yapışırsa, hamuru yapışkan olmayan hale getirmek için daha fazla un ekleyin. Hamur yapışkan değilse, streç bir filme sarın ve buzdolabında 15-20 dakika dinlendirin. Hamur buzdolabında bekletildiğinde fırını 165 dereceye ayarlayın.

Hamurnuzu, fırın tepsisinin boyutuna bağlı olarak küçük parçalara ayırın. Bu parçaları çeşitli aletlerle de şekillendirin. Küçük parçaları tepsinize yerleştirdiğinizde, hafifçe bastırarak parmaklarınızla düzleştirin. Fırında 10-15 dakika pişirin. Kurabiyelerinizin yanmaması için zaman zaman kontrol edin. Kurabiyeniz olduğunda, üzerine pudra şekeri serpin ve servis yapın. Afiyet olsun!