Şafak’tan tok tutan pratik Ramazanlıklar!

Şafak'tan tok tutan pratik ramazanlıklar! - svg 3E - Şafak’tan tok tutan pratik Ramazanlıklar!

Sağlıklı bir ramazan geçirebilmek için iftar ve sahurda dengeli bir şekilde beslenmek çok büyük önem arz ediyor. Tüketicinin sağlığına önem veren Şafak sizler için en doğal şartlarda hijyenik ve kaliteden taviz vermeyen bir anlayışla üretim yaparak ramazanda tüm sofralara  gönül rahatlığıyla misafir oluyor.

Sabırla tutulan orucun sonunda iftar sofralarında bir çorba olsa bile yeter deriz çoğu zaman. Ama sofraya gelen çeşitleri saymakla da bitiremeyiz. Saatlerce hatta günler öncesinden hazırlanan atışmalıklarla iftarlarımızı, sahurlarımızı renklendiririz.

Bazı durumlarda vaktimiz olmaz ve çorbanın akabinde ana menü ile sofralarımızın boş kaldığını düşünüp hayıflanabiliriz.

Şafak kahvaltılık çeşitleriyle artık az olan vaktinizle büyük mucizeler ortaya koymaya hazır mısınız?

İftarın da sahurun da prensi: Şafak tulum peyniri

İftarda çorbanızdan önce bir şeyler mi atıştırmak istiyorsunuz? Yapımı aylar süren şafak tulum peyniri tam ağzınıza layık! Hatta o kadar ki damağınızda bırakacağı tat ile ana yemeğinizi bile geride bırakabilir.

Anadolu kahvaltılıklarının en eski lezzetlerinden biri olan tulum peynirinin yapımı ustalık isterken en doğal haliyle sahurlarda da size eşlik edecek. Hele bir de şafak otlu tulum peynirini denemediyseniz çok şey kaybedersiniz. En taze doğal otlarla harmanlanan şafak otlu tulum peynirinin tadını başka bir peynirde bulamazsınız.

Şafak titiz balla müthiş bir final!

Şimdi geldik iftarların vazgeçilmezi olan tatlılara… Şafak tulum peynirinin tadını size Anadolu’nun el değmemiş doğasından sofralarınıza gelen titiz bal unutturabilir. Bin bir çiçek aroması ve yoğunluğuyla son derece lezzetli olan titiz balı sahurda da zevkle tüketebilirsiniz.

Şafak'tan tok tutan pratik ramazanlıklar! - MG 9370 copy - Şafak’tan tok tutan pratik Ramazanlıklar!

Titiz kestane kebapla çay keyfinize keyif katacaksınız!

Yemeğimizi ve tatlımızı yedik sıra geldi çayımıza… Evet, damak tadı değiştirten bir lezzetten bahsedeceğiz size. Titiz kestane kebap ile enerjinizi toplarken müthiş de keyif alacaksınız.

Şeker kestanesinden üretilen, yüzde yüz doğal, soyulmuş ve kavrulmuş Titiz Kestane Kebap ramazan akşamlarınızın vazgeçilmezi olabilir.

Unutmayın bir paket size yetmez. Bu kestane bağımlılık yapar. Tok tutmasının yanı sıra o kadar pratik ki sadece açıyorsunuz ve keyifle yiyorsunuz.

Şafak'tan tok tutan pratik ramazanlıklar! - MG 9305 copy 1 - Şafak’tan tok tutan pratik Ramazanlıklar!

Sahurda çökelek salatasına ne dersiniz?

Sahur yemeklerinin hafif olmasına özenle dikkat ederiz. Şimdi sizlere peynir ustasından çökelek salatası tarifi vereceğiz. Tam sahura uygun hafiflikte ve tok tutucu özelliğiyle…

Çökelek salatası için; 75 gram çökelek, 4 adet domates, 1 adet salatalık, 1 adet biber, 1 taze soğan, 5 dal maydanoz, yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı nar ekşisi, 2-3 çorba kaşığı zeytinyağı ve dilediğiniz kadar tuz…

Şafak ürünlerinin pratikliğiyle sahurun dar vaktinde şimdi birkaç dakika içinde çökelek salatasını hazırlayacaksınız. İlk önce bütün malzemeleri küçük küçük doğrayıp geniş bir kaba alıyoruz. Üzerine de şafak çökeleği ekleyip bir güzel karıştırıyoruz. Son olarak da zeytin yağı, limon suyu ve tuzu ilave edip salatamızı hazırlıyoruz.

Gördüğünüz gibi pratik ve doyurucu… Artık sahurda ne yeriz diye düşünmeye gerek yok!

Şafak'tan tok tutan pratik ramazanlıklar! - MG 9417 copy - Şafak’tan tok tutan pratik Ramazanlıklar!