Şifa kaynağı doğal ballı kestane ezmesi!

kestane kebap ezmesi - svg 3E - Şifa kaynağı doğal ballı kestane ezmesi!

kestane ve balın bir araya geldiği ender tatlardan birinin tarifini vereceğiz bugün. Doğal Titiz ballı ve Titiz kestaneli ezmenin enfes tadına siz de eşlik etmek istiyorsanız kolları sıvayın! Şafak tulum peynirinin de lezzetini unutmadan basit ve kolay bir tarifle güzel bir tatlı yiyeceksiniz. Şimdiden afiyet şeker olsun!

Ballı, tulum peynirli kestane ezmesi!

Malzemeler:

2 paket Titiz Kestane Kebabı

2 yemek kaşığı köy tereyağı

250 gram Şafak Tulum peyniri

6 yemek kaşığı Titiz Bal

Yeterince karabiber, tuz ve su

Yağlı pişirme kağıdı

4 boş çember

kestane kebap ezmesi - enkafood mart 3 - Şifa kaynağı doğal ballı kestane ezmesi!

Yapılışı:

Kestane dönemi bitti, nereden bulacağız şimdi kestaneyi diye düşünmeyin. Enkafood’un özel bir üretimi olarak Avrupa’da bütün marketlerden temin edebileceğiniz Titiz Kestane Kebabını kullanabilirsiniz. Titiz kestane kebabı size en yakın markette…

İlk önce aldığımız iki paket Titiz Kestane kebaplarını aç bitir paketlerinden çıkarıp hafif ılık suda haşlıyoruz. Kestanelerin suda dağılmamasına dikkat edelim. Haşladığımız kestaneleri ezip püre haline getiriyoruz. Bu püreyi de köy tereyağı, tuz ve karabiberle karıştırıp kısık ateşte bir müddet karıştırıyoruz.

Hazırladığımız püreyi soğumaya aldıktan sonra yağlı pişirme kağıdını fırın tepsisine kaplıyoruz. Üzerine de pastanelerden alabileceğiniz boş çemberleri diziyoruz. Kestane püresinin yarısını ayırıp yarısını bu çemberlerin içine eşit şekilde dolduruyoruz. Pürenin eşit olmasına dikkat edelim. Devamında da Şafak tulum peynirini pürenin üzerine koyuyoruz. En üste de kalan kestane püresini son kat olarak yerleştirip düzeltiyoruz.

kestane kebap ezmesi - enkafood mart 2 - Şifa kaynağı doğal ballı kestane ezmesi!

Tepsimizi 220 derecedeki fırına sürüp bir müddet pişiriyoruz. Kestane püresinin üstü yanmadan fırından alıyoruz. Sıra geldi Titiz Bala… Dört çemberimizin üzerine birer buçuk yemek kaşığı Titiz balı süsleyerek döküyoruz. Üzerine de karabiber ilave ettikten sonra servis yapıyoruz.

Gördüğünüz gibi oldukça basit olan bu tarifimiz her an yapılabilecek kadar da az malzemeli. Sıcak olarak servis yapılabildiği gibi soğuk olarak da tüketilebilir. Özellikle çocuklarımızın çokça seveceği ballı, tulum peynirli kestane ezmesi lezzetli olduğu kadar sağlıklı da…

Siz de Enkafood ürünleriyle lezzetli ve sağlıklı tüketim yapmak istiyorsanız buradan sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz Avrupa’daki bütün marketlerden de Şafak ve Titiz ürünlerini isteyebilirsiniz.