Yaz günleri için Titiz Ballı Yaz Kokteyli Tarifleri!

- svg 3E - Yaz günleri için Titiz Ballı Yaz Kokteyli Tarifleri!

Yaz kokteyllerinin lezzetini artık sadece tatil bölgelerinde tatmak zorunda değilsiniz. Bugün sizlere bağımlısı olacağınız Titiz Petek Ballı yaz kokteyli tarifi vereceğiz. Damağınıza yapışacak o doğal peteklerin sırları ile bu tariflerin tadını kesinlikle unutamayacaksınız.

Titiz Petek Ballı yaz kokteyli için malzemeler: (Dört kişilik)

10 Adet soğutulmuş kiraz

10 Adet soğutulmuş çilek

1 Büyük bardak taze yoğurt

60-70 gram Titiz Petek Bal (Tatlı tercihimize göre istediğimiz kadar koyabiliriz)

1 Çorba kaşığı fındık ya da Antep fıstığı tozu (Süsleme için dilediğiniz kuruyemişi kullanabilirsiniz.)

Titiz Petek Ballı Kokteyli Hazırlaması:

Titiz Petek Balımızı 40 derece geçmeyecek şekilde sıcak suda suya temas etmeden ısıtıyoruz. Sonra da kaşıkla balımızı eritiyoruz. Balımız sürülebilecek şekilde olunca süsleme için kullanacağımız kuruyemişler dışında kalan bütün malzemelerimizi karıştırıyoruz. Bunu karıştırıcı ile yaparsak daha iyi olur. Sadece 2 dakika karıştırıyoruz. Karışımı bir kabın için döküp kuruyemişimizi üzerine serpiyoruz ve karışımı buzdolabına koyuyoruz. Buzdolabında bir buçuk saat kadar beklettikten sonra servis yapabiliriz.

Evet, Titiz Ballı Yaz Kokteylinin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Titiz Petek Bal ile yapılan Muzlu Süt Kokteyli için malzemeler (Dört kişilik)

4 Adet olgunlaşmış muz

2 Adet Yenidünya farklı bir aroma için (Malta Eriği)

2 Bardak soğuk doğal süt

60-70 gram Titiz Petek Bal (Tatlılığına göre istediğimiz kadar koyabiliriz)

50 gram doğal kaymak

1 Su bardağı dövülmüş ceviz (Süsleme için dilediğiniz kuruyemişi kullanabilirsiniz.)

Titiz Petek Bal ile yapılan Muzlu Süt Kokteyli Hazırlaması:

Olgunlaşmış muzlarımızı ve yenidünyaları çok küçük olmamak şartıyla doğruyoruz. Meyvelerimizi karıştırıp dört bardağa eşit şekilde dağıtıyoruz. Sonra sütü meyvelerin yarısına kadar ekliyoruz. Sütün soğuk olmasına dikkat edelim. Kaymağı da meyvelerin üzerine serpiyoruz. Titiz Petek Balımızı da suya temas etmeden 40 dereceyi geçmeyecek şekilde ısıtıp kaymağın üzerine döküyoruz.  Cevizleri de balın üzerine serptikten sonra buzdolabına koyup soğumasını bekliyoruz. Soğuduktan sonra Titiz Petek Bal ile yapılan Muzlu Süt Kokteyli servis için hazır… Afiyet bal olsun efendim!

Enkafood ürünleri olan Titiz Ballarını, Titiz kestane Kebaplarını, Titiz kestane Şekerlerini ve Şafak Süt Ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden temin edebilirsiniz.